Журнал "ПРАЛЕСКА"

Дата: 12 апреля в 15:38, Обновлено 12 апреля в 15:41

ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу журнал пралеска

«Пралеска» — ежемесячный государственный научно-методический журнал для педагогов дошкольных учреждений.

«Пралеска» — это:

• самая свежая информация и нормативные документы из Министерства образования Республики Беларусь;

самые последние научные исследования и методические разработки в области дошкольного образования;

самые ценные наработки педагогов-практиков по различным видам деятельности детей;

самый полезный опыт сотрудничества с семьёй по воспитанию малышей.

Всё самое-самое о дошкольном образовании —
в журнале «Пралеска»!

«ПРАЛЕСКА» — единственное государственное профессиональное издание, компетентно информирующее взрослых о правильном воспитании и образовании детей дошкольного возраста.

Структура журнала «Пралеска» формируется системой постоянных рубрик, которые позволяют читателю быстро и оперативно находить нужную информацию. На сайте Вы можете легко найти необходимую для работы ссылку на интересующий материал, воспользовавшись поиском или архивом.

Сваю назву  часопіс атрымаў ад першай, самай доўгачаканай і пяшчотнай, паслязімовай блакітнавокай кветкі — пралескі — па асацыяцыі з усімі любімым і надзвычайным цудам — дзіцём.

У часопісе і на  сайце Вы зможаце знайсці адказы на пытанні, якія Вас цікавяць:

• па гісторыі, тэорыі і практыцы дашкольнай педагогікі;

• аб нарматыўна-прававым рэгуляванні дзейнасці ўстаноў, якія забяспечваюць атрыманне дашкольнай адукацыі ў Рэспубліцы Беларусь;

• аб сучасных педагагічных тэхналогіях, методыках выхавання і адукацыі дзяцей дашкольнага ўзросту;

• аб вопыце работы калег з усіх рэгіёнаў Беларусі, блізкага і далёкага замежжа;

• аб навуковых распрацоўках вядомых беларускіх і замежных вучоных у галіне дашкольнай адукацыі;

• сцэнарыі розных заняткаў, ранішнікаў, забаў з дзецьмі, парады, як арганізаваць і выкарыстаць гульнявую прастору ў яслях-садзе і дома, умацаваць здароўе, далучыць дзіця да здаровага ладу жыцця, навучыць яго фантазіраванню (творчасці), развіць першыя таленты і інш.

ССЫЛКА НА САЙТ ЖУРНАЛА "ПРАЛЕСКА"     http://praleska-red.by/